Soviet-ERA Auto Dialer využíva magnetické lano jadrovú pamäť

Videli sme niekoľko zaujímavých magnetických jadrových pamätí na tieto jemné strany v priebehu rokov, ale my si nespomíname vidieť príliš veľa užívateľských programovateľných magnetických pamäťových zariadení. Tento zaujímavý ruský telefón Auto Dialer vo svojom dni by bol veľmi užitočným zariadením, schopným ukladať a vytáčanie štyridsať užívateľských programácií 7-miestnych čísel. [MikeesElectricstuff] roztrhol do jedného (videa, vložené nižšie) a našiel som veľmi zaujímavý tech. Pre jeho éru je to vysoké technológie. Starší ruský tech má povesť neuveriteľne dômyselného používania starších častí, ktoré sa nedá odmietnuť. Koniec koncov, ak to funguje, potom nie je potrebné zmeniť. Ale rovnako, čo je tu zaujímavé, je, ako sa dizajnéri rozhodli vyriešiť problém programovania a odvolávať sa na čísla, bez použitia mikroprocesora, pomocou diskrétnej logickej a jadrovej lanovej pamäte.

Ide o rovnakú technológiu, ktorá používa Apollo Poradenský počítač, ale v užívateľskej konfigurovateľnej forme a samozrejme oveľa menšia skladovacia kapacita. Pole jadra pozostáva zo siedmich, štvor-bitových slov, jedného slova za telefónne číslo, ktoré bude čítať postupne zdola nahor. Spôsob, akým programujete vaše číslo, je vziať si programovací drôt, vložte ho do príslušného otvoru (jeden riadok súvisiaci s číslami 1-20, druhý riadok sa posunie 1-20 pre druhú banku) a závit ho pozdĺž jadier v a vzor tweave. Pozdĺž cesty sa drôt prechádza alebo obchádza konkrétne jadro, v závislosti na číslice, ktorú kódujete. Kľúčové pre toto kódovanie je napísané na veku zariadení. Na konci potom potrebujete ukončiť drôt v zhodenom hornom konektore, aby sa umožnil dokončenie okruhu.

Pokiaľ dokážeme povedať, kódovanie je binárna sekvencia, s špeciálnym kódom “Stop”, ktorý označuje telefónne čísla s menej ako sedem číslic. Opúšťame ďalšiu analýzu zainteresovaným stranám, a len vás poukazuje na pôvodné schémy výrobcu. Užite si to!

Samozrejme, že nebudeme len spomenúť lanové jadro pamäť a AGC bez prepojenia s nádherným článkom o tom istom, a ak to zmáča vaše chuť k jedlu na vytvorenie lanovej jadrovej pamäte, tu je trochu vec!

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko