Zostavte si vlastný PC – Skutočne

bol čas pri budovaní vlastného počítača naznačené veľké množstvo spájkovania alebo káblového balenia. V určitom okamihu, hoci budovanie počítača prišiel naznačovať, že dostane základnú dosku, napájanie, rovnako ako len pripojenie niekoľkých drôtov spolu. Nie je však nič zlého, ale [Scott Baker] si želal skutočne vyvinúť počítač. On zostavil XI 8088, štýl z [Sergey], ktorý má veľa fascinujúcich pracovných miest na jeho stránke. [Scott] urobil vynikajúci vývoj log plus video, ktoré môžete vidieť nižšie.

Ako to znamená, že to nie je súčasná i7 Powerhouse. Je to tradičný 8088 ks s 16-bitovým backplane. Na strane plus, takmer čokoľvek, čo je tradičné diely cez otvoru, s výnimkou voliteľnej kompaktnej bleskovej zásuvky, ako aj časť karty VGA. [Scott] získal dosky z populácie dosiek Retromrew Forum, kde fórum jednotlivci robia PCB ponúkané pre pracovné miesta.

Ak sa pokúsite duplikovať projekt [Scott’s], môžete objaviť niekoľko nápadov z čítania jeho príspevkov. Zistil sa napríklad, že rezistor SIPS na doske CPU boli o niečo vyššie ako konektory IC. Lekcia je najprv nastaviť zásuvky.

Scott nevyužil typický 8088 čip, avšak NEC V20, ktorý bol typickým aktualizáciou v týchto dňoch. Okrem spätného ovládania, ako aj CPU CARD, [Scott] tiež vyvinula diskety regulátor, hluková karta, kompaktná flash čítačka, ako aj doska VGA.

Existuje špecifické množstvo cachet na budovanie PC, dokonca aj staromódny. Mohli by sme byť lákadne, aby sme vyvinuli jeden na háčik toľko ako niekoľko starých prístavných zariadení, ktoré sme stále visili.

Kým 8088 nie je superpočítač, ktorý znamená, že musíte zaseknúť tvrdšie. najmä ak chcete ísť na 8088 mph.

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko