Pridať funkcie (ktoré by mali už byť tam) na programátor EPROM

[Morten PreverGaard Hansen] má lacný programátor EPROM, ktorý používa na programové čipy pre retro hier (okrem iného). Bol ohromený, že hoci zariadenie obsahuje 40-pin ZIF zásuvky, zdá sa, že nemá schopnosť programovať 16-bitové čipy. Myslel si, že by mohol dostať to hrať loptu, ak si dal trochu úsilia. Nad vyššie uvedeným môžete vidieť, že niekoľko doplnkových častí umožnilo 16-bitové programovanie na zariadení.

Ak sa pozriete dovnútra, môžete byť prekvapení, aby ste zistili, že používa FPGA. [Morten] hľadal a našiel niekoľko ďalších online, ktorí chcú natiahnuť funkčnosť týchto typov programátora. Konkrétne narazil na program Python, pre tento programátor je väčší obťažovať, ktorý už implementoval funkcie potrebné na programovanie väčších čipov. Použil ho ako sprievodca pri písaní vlastnej programovania.

Na hardvérovej strane vecí, ktoré potreboval nakŕmiť vyššie napätie na VCC PIN, ktorý je dokončený zvýšeným konvertorom vidieť vpravo. Pridal aj niektoré prepojovacie vodiče na správu signálu umožňovania výstupu. Ak chcete, aby sa celá vec modulárna kúpil ZIF zásuvku s dlhými kolíkmi a spájal zmeny na mieste. Pozrite sa pozorne a uvidíte dva páky pre zásuvky ZIF. Ten na najlepšom prípade je pre pôvodnú zásuvku, ten vľavo je pre adaptér.

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko