Nové autá a nákladné autá budú nikel-a-Dime – je to automobilový priemysel ako služba

každých pár rokov, niekto tlačí na spustenie investorom prichádza s akronymom alebo bzučiakom, ktorý sa rýchlo stáva novou teplosťou v týchto kruhoch. Jedným z najviac zbližujúcich je “ako služba”, ktorá berie rutinné veci, ako aj zistí metódu na zaplatenie rutinného poplatku, aby ste ich využili.

Automotive Business Len úplne sa mi páčilo hluk, ako aj na trhu sa rýchlo presúva, aby vykonávali členské služby v rámci tejto rady. Aj keď je tu hardvér vo vašich autách a kamióne pre poskytnutú funkciu, môžete vás nájsť teraz požiadavku, aby ste zaplatili mesačný poplatok, aby ste ho využili. Pozrime sa presne na to, ako to prišlo, rovnako ako hovoriť o tom, ktoré autá a nákladné vozidlá sú ovplyvnené. Môžete byť šokovaní, aby ste zistili už na zozname.

Vyžaduje sa predplatné

Mnohé autá a nákladné vozidlá teraz zahŕňajú aplikácie smartfónu plné ďalších funkcií. Kredit: AUDI
Už dávno, predtým, ako sa svet šiel šialený, môžete si vybrať svoje autá a kamión so všetkým typom skvelých zariadení, keď ste ho kúpili z obchodníka. Samozrejmosťou by ste si zaplatili trochu navyše, ale niektorí veľkí ľudia v továrni by boli skrutkou v prídavnom výstroji, rovnako ako by ste si mali potešiť v ďalších veľkých bitoch, ktoré by ste zaplatili.

Bola to základný systém, ako aj to zmysel. Veci, ako sú vyhrievané sedadlá alebo stereo upgrady, ktoré sú skutočne potrebné nainštalovať v továrni; Vráťte sa do obchodu neskôr pre oveľa viac upgrade by bolo náročné, ako aj pomerne neatraktívna možnosť.

V týchto dňoch je veľa automobilov a nákladných vozidiel spojené s webe okolo hodín prostredníctvom vlastných vstavaných bunkových modulov. Tieto slúžia na všetky druhy, od sledovania bezpečnosti, aby sa umožnila automobilka, aby prevrátil aktualizácie softvérových aplikácií podľa potreby nad vzduchom.

Táto konektivita však tiež vytvorila novú príležitosť. Automobily môžu teraz diaľkovo otočiť funkcie v automobiloch a nákladných vozidle, ako aj vypnúť z pohodlia ich veží slonoviny. Preto sa narodil novú šancu na spestizáciu. Platiť autá a kamión podnikania mýto, inak nemôžete mať veľké veci.

Už sa to deje

Toyota už realizovala členské služby v mnohých svojich vozidlách. Úver: Prostredníctvom TOYOTA
To môže hluk ako problémový varenie pre budúcnosť, ale bohužiaľ to je už veľmi veľmi naša súčasná realita. Obrovský breakout príbeh v tomto roku bol, že veľa klientov si nerealizovali, že sú už riadiace autá a nákladné vozidlá, ktoré podliehajú jediným funkciám.

Ako uviedol disk, veľa klientov Toyota len vedelo, že kľúčové funkcie FOB Diaľkové ovládanie v ich automobiloch je povolené len vtedy, ak si zachovávajú členstvo v prepojených službách Toyota. Problém bol preto zamaskovaný, pretože toľko ovplyvňuje automobily a nákladné vozidlá vyvinuté od roku 2018, ako aj TOYOTA dodáva množstvo motoristov s bezplatnými 3-ročnými predplatnými, predĺženými až 10 rokov pre tých, ktorí sú na jar pre prémiový audio balík .

Avšak, po uplynutí tejto lehoty, ak nie je zaplatené žiadne nepretržité členstvo, prestane fungovať diaľkové štartovanie vozidla. Záleží na tom, že kľúčový fob, ako aj automobil môže stále interagovať v poriadku, ani to, že všetko hardvér je stále na mieste. Funkcia prestane pracovať, pokiaľ nie sú zaplatené poplatky.

Je zrejmé, že existuje nesúhlas, ktorý sa má vykonať, že automobilky musia byť schopní pokryť nepretržité náklady na zachovanie bunkových spojov na vozidlá. Pre veci, ako napríklad diaľkové aplikácie, ktoré využívajú internet, ako aj iné funkcie mobilných funkcií, je to pochopiteľné, prečo by sa vyžadovalo poplatky. Avšak, v tomto prípade, kľúčové diaľkové ovládanie FOB nepotrebuje žiadne bunkové spojenie vôbec. Nabíjanie nabíjania pre túto funkciu je teda výlučne opatrením na výrobu príjmov. Úžasne, Toyota začala “Preskúmanie” okolnosti po tom, keď sa príbeh zlomil.

Zaujímavé je, že niektoré návrhy Toyota vyvinuté pred 12. novembrom 2018, už nemôžu zachovať bunkové spojenie v Spojených štátoch, pretože čakajú na odrážanie 3G siete. V týchto prípadoch TOYOTA má “vylepšené” automobily, aby už nepotrebovali celulárne členstvo pre diaľkový ovládač. Je to prekvapujúce, pretože Toyota už nemá metódu na interakciu členstva s týmito vozidlami a nákladnými vozidlami teraz offline. Je to goodwill; Toyota by mohla mať rovnako rýchlo, aby sa autá a nákladné autá spadli zo siete, rovnako ako nechať funkciu navždy.

Rozsiahly problém

Centrálne riadenie zadných kolies potrebuje členstvo v novom MERCEDES-AMG EQS 53 4MATIC +. Credit: Mercedes-Benz
Táto otázka však nie je špeciálna pre Toyota. TESLA boli obzvlášť kľúčové na podobných antics, skvele vypnúť funkcie na využívaných vozidlách a kamióne, ktoré už za predchádzajúci majiteľ zaplatil. V tomto prípade, funkcie neboli ani členstvo založené, avšak podliehajú jednorazovej platbe. Tesla sa starala, ako aj zakázané tže je k dispozícii tak ako tak. Toto opustilo nového vlastníka použitých automobilov a kamiónu v podstate z vrecka, pretože sa po dobu automobilov platené a truck inzerovaný ako má špecifické vlastnosti, ktoré odparených keď vzali vlastníctva.

Luxusné značky majú skočil do rozbehnutého vlaku, taky. Nový NEK high-end elektrický sedan od spoločnosti Mercedes-Benz patrí zadného kolesa konania. Avšak, bude to viesť až 4,5 stupňov iba ak pony nejaké dodatočné hotovosti. Ako uvádza Autoblog, ak chcete plne desať stupňov prevádzky zo systému, budete musieť zaplatiť ročný poplatok vo výške 489 eur. Hardware robiť plnú úroveň riadenia je v každom vozni; Mercedes práve urobil rozhodnutie, ktoré pre nemecký trh aspoň budete musieť zaplatiť navyše získať čo najviac z toho.

BMW rovnako ako Audi sú stále zahrnuté tiež s vlastnou trvá na funkciách-on-demand. BMW sa skúšanie ročné systém nabíjania pre diaľkový začínajú, rovnako ako integrovaný palubnej kamery, zatiaľ čo tiež uvažuje pýta motoristi pravidelne vyklopiť pre základné veci, ako je výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, rovnako ako sú volanty, ktoré sú už vyvinuté do auta. Audi, medzitým bude ponúkať dátové pripojenie vyššou rýchlosťou okrem zlepšenia prevádzky automobilovej osvetlenia pre tých, ktorí indikácia up pre bežné platby.

Mnoho iných automobilky sú už beží členstvo služby, taky. Či jej aktualizácie navigačného systému, ako aj informácie webového prevádzky, alebo pre motoristické pomocných systémov, ako je GM neuveriteľne Cruise, všetci sú k dispozícii viazanie automobilový výkon na bežnú mesačný poplatok.

Mimo automobiliek, a to aj príslušenstvo podnikanie majú záujem získať rutinné dolárov prúdilo. In možno najviac hrozný príklad, bude bezpečnostný motocykel airbag systém Klim nemusí nafúknuť pri nehode, ak majitelia sú splatené na ich predplatné. Gut-trýznivú veci.

prečo

Volkswagen Car-Net systém potrebuje mesačný členský poplatok, aby špecifické vlastnosti, ako je on-line aktualizácie web prevádzky, ale je zvyčajne schválený zadarmo pre úplne prvý piatich rokoch vlastníctva automobilu. Credit: Volkswagen
Nie je to tak ťažké pochopiť, prečo k tomu došlo. Z pohľadu služieb, objavovať metódu dostať rutinné peniaze streamovanie zo súčasných klientov je veľmi atraktívna záležitosť. skôr než vidieť klienta, keď raz za niekoľko rokov, keď sa dostanú nové auto, rovnako ako dúfať, že zostane verný, namiesto toho, že človek môže mesačne prispievať na spodnom riadku spoločnosti. Ak sa autá a kamión je dosť dlhý, príliš sa súčet nábojov členstvo by mohlo oveľa väčšia ako to, čo by podnik pôvodne účtovaná voľba má byť inštalovaný v prvom mieste.

Automobilky bude naznačujú, že to, čo používate, je flexibilita. Klienti budú musieť platiť len za to, čo chcú, rovnako ako nutnosť, rovnako ako oni môžu kúpiť ďalšie funkcie, ako rovnako ako keď chcú, aby ich využitie.

Avšak to, čo oni sú tiež zavedenie je nepríjemnosť. Neskoré Web vek už vážil nadol typický človek s veľkým počtom opakujúcich sa platieb kreditnou karta skóre z ktoréhokoľvek z telefónnych plánov do streaming služby. pridanie na ešte jeden nie je pomáhať nikomu, rovnako ako stojí spotrebiteľom oveľa viac peňazí.

Ešte horšie je, že komplikuje veci pre využívaných kupujúcich. Test riadiť auto, rovnako ako to môže mať všetky zvončeky, rovnako ako píšťaly -until ho uvedenia do svojho názvu, rovnako ako log sa do informačného systému. potom nečakane ste dostať udrel mesačne s extra nákladmi na vrchole úverovej splátky len držať miest v teple. Je postačujúce, aby poskytla všetky individuálne hlava.

K dispozícii je tiež vidina o automobily a nákladné auto stráca svoje vlastnosti pre skvelé, keď sú spojené služby vypnuté. Či už je to staršia mobilnej siete je vypnúť alebo obchodné bude mimo prevádzky v poskytovanej krajine, nezáleží na tom. Bez rutinné signál z materskej lodi, funkcie zmizne. Niektoré z nich, ako je Toyota, sa môže rozhodnúť pre odomknutie funkcií v osobných a nákladných automobilov v týchto prípadoch však nie sú absolútne žiadne záruky.

Poňatie rysov-on-demand sa zdá byť extrémne veľa šikmo v prospech automobilky. Na trhu sa snažia získať úplne nový zisk prúdu na úkor oveľa spotrebiteľa frustrácie. Na druhú stranu, ak sa ľudia môžu prinútiť Toyota, aby sa stiahli na kľúčenky, možno by sme mohli urobiť s ostatnými automobilkami rovnako.

Či je pohyb spotrebiteľ je úspešný, alebo nie, jeden podozriví, že chata na trhu sušienok môže na jar, rovnako ako odomknutie funkcií bez platenia zaťažujúcich súvislé poplatkov. Všetci môžeme pozerať dopredu na drážkovanie do cracktros kým my odomknúť pokročilých Stierač čelného skla balíček na zimu, na úkor niekedy bricking autá a kamión sa zlým náplasti. Nech sa stane čokoľvek.

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko