Prototypovanie s ATMEGA1284P

Zatiaľ čo väčšina ľudí sa pohybuje na ruky a iné mikrokontroléry s vysokým spekom, [Dave Cheney] je zníženie trendu. Nebojte sa, je to z dobrého dôvodu – pokračuje v práci na jednom z tých vintage CPU / MICROCONTROLLER MASHUPS, ktoré implementujú celý vintage systém v dvoch žetónoch.

Pri pohotovostnom s projektom našiel mikrokontrolér, ktorý používal, ATMEGA1284P, bol vlastne celkom v pohode. Má osemkrát RAM ako vždy populárne 328p, a dvakrát toľko RAM ako ATMEGA2560P nájdený v Arduino Mega. S 128K Flash, 4K EEPROM, 32 iOS, a osem analógových vstupov, to naozaj začína vyzerať ako čip Arduino mal byť postavený okolo. Samozrejme, že historické voľby nezáleží, pretože [Dave] môže urobiť svoju vlastnú 1284p prototypovú dosku.

Doska je stanovená v fritzing s niekoľkými časťami vrátane kryštálu, niekoľkých čiapok, konektora ISP a kolíkov pre sériový konektor. Nie moc, ale to je všetko, čo potrebujete pre prototypovú dosku.

Bootloader je spracovaný [Maniacbug], S Mighty 1284 Arduino Support Balíček. To podporuje iba ARDUINO 1.0, nie novšie 1.5 verzie, ale teraz [Dave] má úžasnú malú prototypovú dosku, ktorá môže byť zostavená z perfboardu a holé komponenty za pár hodín. Je to tiež úžasný nástroj pokračovať v rozvoji [Dave] Apple I Replica.

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko