Formáty súborov Z80, CP / M a FAT

[Gary Kildall] a CP / M sú Veľké “Ran” Computing Svet; CP / M by mohla bežať na tisíce rôznych počítačov z roku 1980, a [Gary] videl každý rok niekoľko miliónov v príjmoch vďaka popularite CP / M. Microsoft, DOS a situácie zaradili [KildAll] a CP / M na pomerne dlhú poznámku pod čiarou v histórii mikropočítačov, ale to neznamená, že CP / M je úplne mŕtvy. [Marcelo] napísal emulátor Z80 bežiaci CP / m vo vnútri Arduino, a on to urobil takým spôsobom, že je to skutočne pohodlné a užitočné používať.

Namiesto použitia diskov CP / M, [Marcelo], s emulátor emuluje diskové disky CP / M na vrchole pravidelného systému súborov tuku. Druhy sú mapované do priečinkov v systéme súborov tuku, takže priečinok pomenovaný ‘A’ sa zobrazí ako A: Disk v CP / m. Pohony až p: sú podporované, maximálny počet diskov dostupných podľa CP / m. BIOS sa nachádza v koreňovom adresári karty SD a doteraz Microsoft Basic, Turbo Pascal, UCD Micromumps a Wordstar fungujú v poriadku.

Projekt ARDUINO bol postavený na jednom z predchádzajúcich projektov [Marcelo], ktoré vložili emulátor CP / M. Verzia pre splatnosť funguje presne tak, ako si myslíte, že by to bolo s sériovým pripojením a terminálovým emulátorom, ktorý ponúka IO, a obrovské množstvo spracovania a RAM dostupné na splatnosti, ktoré robia všetky ťažké zdvíhanie.

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko