Sheevaplug

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili Sheevaplug, procesor 1,2GHz ARM s 512 MB RAM, 2 USB port, ethernetový port a slot pre kartu SD. V tomto článku sme sa pýtali: “Čo by ste s jedným?”. Dostali sme tony odpovedí, 118 komentárov a počítania. Vedecký Američan mal podobnú myšlienku a spýtali sa niektorých “hackerov” (študentov MIT), čo by s ním robili (vďaka, Grissy). Mysleli sme si, že by sme mali vážiť s našimi názormi. Pridajte sa k nám po prestávke av komentároch.

# 1. domáce automatizácia
Zhrnutie: “Ja by som ho pripojil k webovej kamere a sledoval som sa v dome,” hovorí Nikolaus Correll, M.I.T. Csail postdoktorálne združenia.

Eliot: [Nikolaus] má zaujímavú predstavu o vypáchaní extra spracovateľskej energie robiť rozpoznávanie objektov a potom mať domov reagovať zodpovedajúcim spôsobom. Fráza “domáca automatizácia” poukazuje na jednu z nedostatkov Sheevaplug; Napriek pripojeniu priamo do steny, to nerobí komunikáciu Powerline.

CALEB: Všimnite si, ako sa vyhýba zmienku X10. Je to skvelý nápad, najmä keď sa dostane do “štatistického profilu” bit.

# 2. Desktopová náhrada
Zhrnutie: Je to malé a pomerne silné. Mohlo by nahradiť vašu pracovnú plochu.

Eliot: No Dedikovaný video hardvér označuje, že budete mať problémy s výmenou aj vašej Apple TV s týmto. Nikto nie je miešaný na vybudovanie desktopovej plochy.

Caleb: Aká výhoda to má cez netbook? V čase, keď pridáte displej a zadajte

# 3. Výmena dátových centier:
ZHRNUTIE: “Ak sa tieto veci môžu porovnať s [server farmy ‘] … výpočtovej priepustnosti pri zlomku spotreby energie, ktorá je opojná.”

Eliot: To znie ako hrozný klastra. Mať špecializovaný AC-DC prevodník pre každý procesor nie je účinný.

CALEB: Pre malé aplikácie to dáva zmysel. Rovnako ako robiť klaster vo vašom dome alebo možno úrad. Zdá sa, že ich výkon by mal chýbať vo väčších aplikáciách. Akákoľvek individuálna starostlivosť, ktorá tu váži?

# 4. Dostupnosť údajov
Zhrnutie: Pripojte pevný disk, pristupujte k údajom odkiaľkoľvek.

Eliot: Toto je absolútne dobré použitie. Existuje len veľmi málo aplikácií, ktoré získajú softvér ideálny a radi by sme videli zlepšenia. Hostiteľský port USB by mohol urobiť počiatočné nastavenie oveľa jednoduchšie.

Caleb: Páči sa mi to. Ak je to naozaj zástrčka a hra, je to úžasné riešenie. Hádam, že by ste mohli mať dokonca softvér s ním, ktorý by nechal normálnym ľuďom nastaviť to bez úpravu ich nastavení smerovača?

# 5. Usporiadanie údajov
Zhrnutie: Pripojte veci na Internet zbierať štatistiky.

Eliot: Toto je užívateľsky prívetivý spôsob, ako pridať sieťovú schopnosť na spotrebiče. To stojí oveľa viac ako Arduino, ale musí byť oveľa jednoduchšie začať zbierať, skladovanie a hosťovanie dát. Má sériové rozhranie pre pripojenie čoho chcete.

Caleb: Hovorí o tom, že každý deň objekty zdieľajú údaje? Názov mi vedie k tomu, aby som sa domnieval, že bude mať tieto veci, ktoré plazú na zber webových stránok. Zdá sa, že je to ako overkill. Ak môžete vytvoriť výrobcu, ktorý nie je uvedený, aby ste poslali tieto údaje, s senzormi a kódom na zákazku, môžete pravdepodobne naprogramovať vývojovú dosku ako ARDUINO, aby ste mohli relé, že údaje za cenovo dostupnejšie ako Sheevaplug. Ja som mimo základňu tu? Predpokladajme, že majú jednotku na zhromažďovanie údajov v domácej kancelárii, čo stojí 5-krát toľko, ale ušetria peniaze na každej cenovo dostupnejšej jednotke v stroji (v poli), ktorá volá domov. To by bolo oveľa nákladnejšie efektívne spôsob, ako to urobiť? Možno, že môj trvá len, ak robíte veľa spotrebičov, ako napríklad nápojové stroje.

# 6. Filter života
Zhrnutie: Použite ho na filtrovanie e-mailu.

Eliot: Neškodný hardvér pre spustenie zaujímavých procesov démona v sieti určite znie ako zábavný projekt.

Caleb: Áno, myslím, že by to mohlo fungovať. Nerozumiem potrebám so všetkými filtrovaním dostupnými pre e-mail ako je. Možno s odkazom na niektoré ilustrujúce budúce údaje, ktoré potrebujeme filtrované. Držím sa tu a teraz. E-mailový filter? Naozaj?

# 7. Dohad
Zhrnutie: Pripojte webkamery pre nízkonákladový dohľad.

Eliot: Toto bolo opravené a veľa z nich dokonca obsahuje externé vstupy.

Caleb: IP kamery sú dosť lacné, možno ho nájsť ďaleko pod 100 dolárov. Je to možnosť problému, ktorý neexistuje? Možno by to mohlo pridať nejakú funkciu, ako je rozpoznávanie tváre alebo tak niečo.

# 8. Vy pomedia
Zhrnutie: Sheevaplug je univerzálny, urobil by to dobrý nízkonákladový server.

Eliot: Nedostatok x10, Powerline Networking a WiFi robí túto platformu nezadržanú operačný systém. Mohlo by to byť náhrada za celý router hacking, ktorý sme pokryli … ale stojí viac.

CALEB: webový server a archív zdrojového kódu boli uvedené často v komentároch k nášmu článku. Zdá sa, že táto vec nemusí byť dokonale vhodná pre čokoľvek, ale je to malé a nízke náklady na to, aby boli použité na veľa.

Záver:

Sme videli veľa myšlienok uvedených v našom spoločenstveNTS, ako aj klimatizácia, firemná espiage, proxy servírovanie, médiá, ktoré slúžia s NAS, IRC, firewall, torrent box, klastrovanie, ssh, art inštalácie a ďalšie. Títo ľudia prišli s niektorými dobrými spôsobmi, ale nič sa porovnáva s našich komentátorov.

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko