Prenosný emulátor NES-Prepracovanie starých gadgetov s Androidom

Ak ste si vyskúšali náš predchádzajúci článok o opätovnom účele starých zariadení Android, musíte už presne pochopiť, ako rýchlo sa môže starý gadget zmeniť na dôveryhodné, ako aj na to, ako aj na dôveryhodné aj Schopný hudobný prehrávač. Je však viac ako to. Ak ste vintage hráč, môžete rýchlo zmeniť svoj opustený gadget na prenosný emulátor videohier. Existuje veľa aplikácií na Android, ktoré môžu napodobniť konzoly videohier.

Najvýkonnejším emulátorom videohier pre Android je Retroarch, ktorý môže napodobniť celý rad herných konzol, ako aj založený na libretro, medzisektformnej knižnici hernej emulácie hier s otvoreným zdrojom. Keďže sa však tento článok zameriava na staré gadgety, budeme diskutovať iba o hernej platforme, ktorá vytvorila históriu a je možné ju napodobňovať aj na zariadenia s nízkym stupňom: Nintendo Entertainment System (NES).

NES bol predstavený spoločnosťou Nintendo v roku 1983. Bol to veľmi populárna herná konzola svojej doby a mnohí (vrátane IGN) považujú za najväčšiu hernú konzolu v histórii. Pre NES bolo prepustených niekoľko svetovo známych titulov, napríklad „Super Mario Bros“, „Donkey Kong“, ako aj „Legenda Zelta“.

Čoskoro po vydaní NES bolo iným podnikaním vyrobené množstvo hardvérových klonov, ako aj v oblastiach, ktoré NES neboli oficiálne k dispozícii. Systém Nintendo bežal na 8-bitovom procesore s 2 KB RAM, ktorý bol rozšíriteľný Extra RAM implementovaným v herných kaziet. Emulátory aplikácií NES softvéru sa objavili na osobných počítačoch v 90. rokoch. Dnes existujú softvérové ​​aplikácie NES Emulators ponúkané takmer pre každý operačný systém vrátane systému Android.

Musí si prečítať: Ako nastaviť, vznikne Magnum Opus Noise Mod na vašom systéme Android

NES emulácia na zariadeniach ARMv6

Dokonca aj najstaršie gadgety pre Android sú schopné napodobniť NES. Jeden emulátor Android NES, ktorý poskytuje zväzky pre staršie zariadenia, je Nesoid. Beží na gadgetoch ARMv6, ako aj na Android 1.5, ako aj hore. Ďalej je otvoreným zdrojom a sleduje jeho korene späť do Fceux, Windows, ako aj emulátor GNU/Linux NES. Nesoid je naozaj dosť rýchly a môže hrať väčšinu hier NES bez akýchkoľvek problémov. Aj keď v obchode Google Play nebudete objaviť Nesoid, ponúka sa s F-Droid.

Sonyericsson Xperia X8 (Android 2.3), ktorý prevádzkuje tradičnú hru „Tiny Toons Adventures“
ROM sú zabalené vo formáte .zip dátových formátoch. Všetko, čo potrebujete urobiť, je uložiť váš ROM Zip do úložiska gadget a prejsť k nemu pomocou dialógového okna údajov, ktoré sa zobrazí pri otvorení Nesoid.

Na Nesoid môžete hrať pomocou ponúkaných tlačidiel dotykovej obrazovky alebo priradením tajomstiev k gadgetovým hardvérom. Nastavenie tlačidiel na obrazovke sa môže zmeniť v závislosti od vašich potrieb. Umiestnenie obrazovky je tiež konfigurovateľné. Nakoniec existuje podpora zníženia rámu, v situácii, v ktorej sa s hrou bojujete.

Nenechajte si ujsť: ISKysoft Toolbox – šikovný nástroj na uzdravenie údajov Android

NES emulácia na zariadeniach ARMV7

Ak je váš gadget založený na architektúre ARMV7, môžete si vychutnať oveľa lepší herný zážitok inštaláciou retroarchu. Retroarch využíva OpenGL a môže tiež napodobniť mnoho ďalších herných konzol. Je to tiež aplikácia s otvoreným zdrojom, ako aj ponúka pekné rozhranie navrhnuté materiálom. Ponúka sa mnoho pokročilých funkcií (v závislosti od špecifikácií gadget), ako napríklad online nahrávanie videa hry online.

[googleplay url = ””/]
TIP

Dizajn procesora môžete skontrolovať vykonaním nasledujúcich:

Zadajte terminálovú aplikáciu/ADB shell

Zadajte dodržiavanie príkazu:
CAT /PROC /CPUINFO

Mali by ste získať výstup ako nasledujúci, kde môžete vidieť svoju architektúru CPU

Ak vyššie uvedený príkaz nefunguje, môžete to tiež vyskúšať:
getprop ro.product.cpu.abi

Prečítať
Ako zvládnuť, ako aj opravy povolení v dátovom systéme Android

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko