Bezpečnosť a bezpečnosť netusb ovplyvňuje milióny smerovačov, aby ste zistili, či je vaša na zozname

firma špecializujúca sa na odporúčanie na bezpečnosť a bezpečnosť informácií, zverejnila správu o zraniteľnosti objavenej v rámci komponentu známej ako netusb, proprietárna inovácia objavená V rámci miliónov domovských smerovačov po celom svete. Netusb je založený taiwanským podnikom s názvom Kcodes, ako aj v podstate poskytovaným ako naznačuje umožnenie počítačov, ako aj MAC s prepojením na gadgety USB v sieti. Chyba v rámci technológie, ak bude využívaná, by mohla v podstate umožniť škodlivým jednotlivcom ohroziť akýkoľvek typ gadget, ktorý prevádzkuje vodiča.

Netusb je obzvlášť nevyhnutnou súčasťou inovačnej zlúčeniny objavenej v domácich smerovačoch z dôvodu jej schopnosti ponúknuť „USB nad IP“. Akékoľvek zariadenie USB, ako napríklad tlačiareň, vonkajšia jednotka alebo jednotka Flash, sa dá zapojiť priamo do smerovača alebo získať prístup k bodu vrátane softvérovej aplikácie KCode, ako aj sa okamžite ponúka prostredníctvom siete pomocou ovládača Linuxového jadra Linux . Vo svojom najjednoduchšom type v podstate používa klientskú stranu softvérovej aplikácie ponúkanej pre Windows, ako aj OS X na simuláciu zážitku z gadget zapojeného do lokálne pomocou USB.

Podľa prehľadu spoločnosti SEC Consult spočíva problém v rámci softvérovej aplikácie v šoférovi na smerovacej strane rovnice, ako aj v podstate pomerne ľahký problém pretečenia vyrovnávacej pamäte, ktorý nie je len nostalgickým návratom do 90. rokov 20. storočia Oveľa viac sa týka pravdy, že tieto druhy problémov v týchto dňoch skutočne nevidíme. V rámci komunikačného procesu medzi klientom, ako aj serverom odosiela strana klienta názov počítača do softvérovej aplikácie na strane servera. Pokiaľ ide o časť, je to, že ak je názov odoslaného zariadenia dlhší ako 64 bajtov, potom vytvorí pretečenie vyrovnávacej pamäte, problém, ktorý SEC hovorí so štátmi, môžu škodliví jednotlivci využiť na nehodu smerovača pomocou útoku na odmietnutie služby alebo dokonca Horšie je, že vykonajte vzdialený kód.

Podnikanie v oblasti bezpečnosti a bezpečnosti tiež zistilo, že postihnuté chaufy NETUSB sú nainštalovaní v mnohých neuveriteľne prominentných smerovačoch vrátane smerníc D-Link, Netgear, TP-Link a Zyxel. To, či problém existuje alebo nie je vo všetkých týchto smerovačoch, je ešte jedna záležitosť, pretože niektorí nie sú v skutočnosti vplyvu šoférov. Napriek tomu to spôsobuje, že sieť vecí sa javí ako hrozný nápad, však?

Celkový zoznam ovplyvnených smerovačov je nasledujúci:

(Zdroj: SECCONSULT)

Rovnako by ste radi skontrolovali:

Ako skontrolovať, či je váš sieťový smerovač Wi-Fi hacknutý

Môžete s nami vyhovieť na Twitteri, pridať nás do svojho kruhu na Google+ alebo sa vám páči naša stránka na Facebooku, aby ste sa informovali o všetkých najnovších od spoločnosti Microsoft, Google, Apple a Web.

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko