Retrotectacular: Pochopenie sily konštrukčných tvarov

. Tuhosť. Závislosť. Schopnosť znášať hmotnosť bez vzniku. Toto sú všetko, čo hľadáme, keď budujeme mechanickú štruktúru. A v dnešnej retrotechtáže si blížime sa na odpoveď na otázku: “Čo je v tvare?”

Ako sa ukáže, dosť veľa. V úžasnom filme plodným jamom užitočným organizáciou v roku 1940 berieme vedecký pohľad na to, ako tvar ovplyvňuje nosnosť nosníka. Jediný obojstranný kus kovu, uhlové železo, C-kanál, a boxované hadičky všetky vyrobené z rovnakej hrúbky kovu sa porovnávajú, že nielen len to, koľko záťaže môžu trvať, ale aj ako zlyhajú.

Myšlienky sú potom daná funkčnou aplikáciou vo veciach, s ktorými sa stále denne zaoberáme: mosty, autá, lietadlá a budovy. Lietadlá Spers, mostné nosníky, auto snímky a stavebné nosníky Všetky výhody z inžinierstva diskutované v tomto čase okolo kapsuly filmu.

Žiadna z myšlienok v tomto videu nie je neočakávane zastaraná, pretože zatiaľ čo naše chápanie inžinierstva určite postupoval vzhľadom na to, že tento film bol vykonaný, tieto základné myšlienky zostávajú rovnaké. Ako taký sa budú vzťahovať na akékoľvek konštrukčné alebo mechanické gadgets, ktoré robíme, či už 3D vytlačené, CNC smerované, zvárané, lepené, vákuové tvarované, ziver, zviazané, potrubné podložky, záchranné káblové, alebo horúce lepené.

Udržujte oči otvorené pre úžasné pamiatky a zdá sa, že zriedkavé Boeing 314 Clipper pristátie na vode a 1920’s Buffalo Springfield Heavy Steam Roller demonštruje, ako úžasný filmový sponzor, Chevrolet, robí ich automobilové rámy.

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko