Ďalším čistiacim spájkovacím motoristom

Over on Hackaday.io, užívateľ [Tomasz Jastrzebski] vytvoril uprataný riadiaci regulátor na riadenie teploty riadených spájkovačom. Dizajn je určený na všeobecný účel, schopný pracovať s žehlivkami hodnotenými pre rôzne napätie a typu sondy, či už sú termočlánkové alebo termistory. Skôr než integrácia napájania, je to spracované externou jednotkou, čo dáva možnosť kŕmenia z rôznych zdrojov, ktoré nie sú nevyhnutne viazané na mriežku.

Hardware-múdry, máme všadeprítomný STM32 mikrokontrolér na starosti show, s veľkým predným koncom na základe zosilňovača INA823, ktorý sa odkazuje na ref2030 presný zdroj napätia. Vstupný stupeň je nakonfigurovaný ako univerzálny vstupný vstupný vstupný vstupný obvod, ktorý dáva dostatok rozsahu pôsobnosti.

Existuje niekoľko ďalších funkcií v dizajne, ktoré nie sú nevyhnutne potrebné pre spájkovacej železnej vodiča, ako je napríklad podpora RTC, kompletná s supercapacitor Backup, ale potom to nemusí riadiť spájkovacej žehličky, mohlo by to riadiť akýkoľvek DC ohrievač s spätnou väzbou teploty. So zmenou firmvéru by to mohlo slúžiť na iné úlohy. Jedným z potenciálnych funkcií, ktoré pramenia na myseľ – majú jednotku automaticky vypne v určitom čase dňa v prípade, že zostalo náhodne.

Schéma má veľa relevantných detailov – v týchto častiach častí má dobrý zoznam alternatív, pravdepodobne kvôli nedostatku polovodičov – čo je dobrá rutina, aby sa dostala, ak sa nás pýtate. Veľa z nás zapojených do výroby to robilo celé roky, pretože dáva zmysel dať montážnemu domu ďalšie možnosti, ale to je naozaj všeobecne povinná prax.

Firmware pre SM32G0 Series Microcontroller je založený na STM32 HAL, udržiavanie jednoduchej, s projektom Visual Studio Code dodaný pre vaše pohodlie. Všetky hardvér (KICAD) a firmvér možno nájsť na projekte GitHub.

V priebehu rokov sme v priebehu rokov videli niekoľko projektov, ako je tento skutočne univerzálny spájkovací regulátor, regulátor na zákazku pre JBC IRONS, a túto skvelú prenosnú jednotku na báze ARDUINO.

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko