Retrotectacular: Presne ako som zložená nástraha pre ATARI 2600

Tento týždeň berieme ešte jeden odchod z normálneho táborového videa, ktoré sa nachádzajú v retrotechtálovej sekcii. Tentokrát okolo videa je len dva roky, avšak predmet je od začiatku 80. rokov. [David Crane], dizajnér nástraha pre Atari 2600 poskytol rozhovor na konferencii Game Developer. Jeho 38-minútová prezentácia zaokrúhľuje až po celý hodinu s Q & A potom. Je to trochu suché začať, ale zasiahne jeho krok okolo polovičnej metódy, ako aj to je ccock-plné šťavnatých magnilov o metóde, ktoré sa používajú na to, aby boli.

[David] zložená hru na aktivizovanie, biznis, ktorý bol začal po tom, čo hra dizajnéri opustili Atari, ktoré bolo povedané, že neboli oveľa podstatnejšie ako montážnych pracovníkov, ktorí zostavili skutočné kazety. Pýtame sa, či akýkoľvek typ hláv sa vrátil na Atari, keď útkol strávil 64 týždňov ako na vrchole svetovej predávajúcej hry?

To bol vývojársky panel, takže môžete staviť video nižšie, hlboko do znakov kódovania. rám vyrovnávacej pamäte? V žiadnom prípade! 2600 môže čerpať iba 160 pixelov naraz; Riadok snímania televízora. Programy boli beznádejne synchronizované s rýchlosťou revitalizácie televízora, ako aj boli dokonca obmedzené na presne tak, ako sa mnohé veci môžu byť čerpané v rámci jednej čiary skenovania. Pre nás najviac fascinujúca časť je blízko konca, keď je [David] vysvetľuje presne, ako sa súbor herných obrazoviek nie je nič viac ako pseudo-náhodným generátorom čísel s dôkladne vybraným semenom. Avšak, opäť, spomínanie ruky optimalizácii kódu do tvaru 6K hry na 4K ROM je podobne presvedčivé.

Ak ste tak, že by ste mali pozrieť sa na snahu o opravu kódovania závad v Atari Games.

[cez reddit]

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko