Magnus efekt poháňa tento Flettner Rotor Boat

Magnusový efekt je zaujímavým a užitočným javom. [James Whomsley] z [Project Air] sa rozhodol, že to bude pracovať na malom rádio-kontrolovanom lodi, úspešne využívať efekt. (Video, zabudované po prestávke.)

Magnusový efekt je zaujímavá vec, kde tekutina prúdiace cez rotujúci objekt generuje aerodynamickú silu v pravom uhle k smeru prúdenia a os otáčania. (Je to dôvod, prečo krivky krivky.) To môže byť použitý na pohon na lodi, točí vysoký valec nazývaný Flettner Rotor. To využíva efekt magnus, ktorý vytvára ťah.

Loď využíva 3D-vytlačený trup, utesnený s rozprašovaním tesniaceho tesnenia a množstvom striekacej farby, aby sa zabránilo úniku. V strede dizajnu katamaránu je triaň rotorový pás-poháňaný bezkarľovým motorom. Mimo rotora na ťah, na riadenie sa používa jednoduchý kordód.

S otočením rotora bola loď schopná úspešne plaviť spolu s výhodou ťahu vygenerovaného z vetra. Avšak, tam bolo o niečo problémy s ťažkým vetrom rýchlo prevrátením lode. [James] si uvedomil, že pridanie niektorých správnych kýlov by pomohlo vyhnúť sa prevládaniu lode.

Videli sme [James] okolo týchto častí, konkrétne s touto stavať lietadlo magnus-efekt.

[Vďaka Baldpower pre Tip!]

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko