Hacking Multiplikácia s Algoritmom Karathaba

Ľudia majú tendenciu posadnúť sa na zvýšenie aplikácie počítačového softvéru rýchlejšie. Samozrejme, môžete, samozrejme, len kľukajte rýchlosť hodín, ako aj pridať viac procesorov, avšak často najsilnejšia metóda, aby niečo rýchlejšie bolo objaviť oveľa lepšiu metódu na to. Niekedy tieto techniky sú veľmi odlišné od presne, ako by ľudská bytosť urobila presne rovnakú úlohu, ale vyhovuje schopnosti počítača. [Nemean] má video, ktoré vysvetľuje oveľa lepší multiplikačný algoritmus, ktorý je chápený ako algoritmus Karathaba, rovnako ako to je naozaj skôr šikovní. Môžete vidieť nižšie uvedené video.

Ak chcete pomôcť vám pochopiť algoritmus, video zobrazuje jednoduché dvojciferné dvojciferné násobenie. Môžete vidieť, že prvý, ako aj posledné číslice sú v podstate výsledkom jedného multiplikácie. Sú to všetky medziprodukty, ktoré dodávajú dohromady. Jediná vec, ktorá môže modifikovať prvú číslicu, je niesť.

Pomocou chytrej matematiky môžete vypočítať prvú prvú, rovnako ako poslednú číslicu, spolu so sučením, ktorá obsahuje stredné časti pridané do prvého, ako aj posledných číslic. Odčítaním ich odčítania, môžete získať všetky potrebné číslice, ktoré využívajú menej násobičiek ako tradičná metóda. Pridanie, ako aj odčítanie je všeobecne lacné, takže obchodovanie s multiplikáciami môžu viesť k významným časovým úsporom.

Samozrejme, v týchto dňoch sa váš násobenie s najväčšou pravdepodobnosťou vyskytuje v hardvéri, ale stále nemusí byť tak rýchlo, ako aj odčítanie. Komplexnosť tohto algoritmu, znamená, že to nie je často využité, ak sa nezaoberáte mimoriadne veľkým počtom. Či tak alebo onak, je to šikovná aplikácia matematiky, ako aj vyvrátiť to, čo “všetci” pochopili – že sa už našla najlepšia technika. To vás robí otázkou, koľko iných chápaných vecí bude v budúcnosti pripravení.

Sme vždy premýšľať o podivných matematických metód. Niekoľko z nich je dosť farebné.

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko