Opakovače APRS Získajte signál z jaskyniach Mammoth

APRS Cave-Link využíva Amateur Radio Automatický balík Reporting System (APRS) Vnútorné jaskyne, aby ste získali ich nastavenie dát (a iné správy).

Predstavte si, že ste koordinovali veľký cieľ vyhľadávania a záchrany v jaskyni. Požiadavky na pochopenie, kde sú všetky vaše skupiny, rovnako ako, či už niečo objavili. Avšak presne, ako všetci komunikujú na príkazové centrum?

Predpokladáte rádio, ale predpokladáte si zle. Rádio sa nenechráni dobre v labyrinte twistty pasáže, všetky podobné; Skály užívajú rádiové vlny, najmä v odrode VHF / UHF, ktorá je najlepšia fit pre mnoho malých rádií. V minulosti si bežal kábel, ako aj prenášať. Tento krátky článok prebieha s voľbou podrobne. Avšak pridávanie míľ kábla k už silnej jazbici, ako aj horolezecké zariadenie je obťažovanie alebo horšie.

Niektoré experimenty zo skupín amatérskych rádiových operátorov, ako aj kaprov, s cieľom APRS Cieľom modifikácie. DigiPeaters, ako sú chápané v aprs World, užívajú prichádzajúcu správu, ako aj dopredu. Na každom nasledujúcom hope, stanica, ktorá dostala signál, pripojil svoj názov na zoznam ciest, ktoré sú odoslané spolu so správou, ktorá zaručuje, že správa sa však nepopierajú av slučke.

DigiPeaters, ako aj akumulátory sú spadnuté, v Hänsel, rovnako ako Gretel Fashion, as Pracujú s kaviarňou svoju metódu s jaskyňou. Technika je uistiť sa, že umiestnenie jedného opakovača predtým, ako ste úplne stratili rádiový signál z predchádzajúceho, samozrejme. Avšak JAVE-LINK APRS JAVE-LINK DOSTATOČNOSTI DOSTATOČNOSTI DOSTATOČNÝCH MILE TROŽKA PREPRAVUJÚCEHO PROSTRIEDKA V JUMTHOVEJ JASE, bez toho, aby sa využili drôty vôbec. To nie je zlé!

Teraz, GPS stále nefunguje v podzemí, takže požiadavky na jazdcov, aby spolu s nimi priniesli presnú mapu, ako aj sledovať svoje vlastné miesto. Avšak dokonca aj získanie základných posolstiev (“objavili sme ho!”) Prešiel okolo vnútri jaskynnej atmosféry je dostatočná výzva.

Videli sme APRY, ktoré sa používajú na sledovanie high-nadmorskej balónové užitočné zaťaženie, rovnako ako nemôžeme pomôcť otázku, či je presný rovnaký záujem na úsporu hmotnosti, ktorý preukázal v týchto verziách DIY, by nemal rád aj v kontexte javolu.

Urobili ste akýkoľvek typ úžasných sietí APRS odkazov? Pod nepriaznivými podmienkami? Rozumieme v komentároch.

A vďaka [Travis Tovar] pre neúmyselný tip.

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko