Pridanie optického snímača myši do autonómneho vozidla

[TIM] je dostať jeho drone pripravený na Sparkfun’s 2013 Autonómna konkurencia vozidla 8. júna. Má celkom dobrý štart, ale mal nejaké problémy presne merajúce cestovnú vzdialenosť. Technika, ktorú si vybral, bolo lepiace magnety na nápravy vozidla a monitorovať ich s snímačom haly. Tieto senzory sú finicky a niekoľko problémov počas testovania vyzvané, aby sa pozrel na redundantný systém. Práve teraz experimentuje pridaním optického snímača myši do autonómneho vozidla.

Nedávno sme videli rovnaký koncept, ale to bolo určené na sledovanie pohybu plnej veľkosti automobilu. Ak to môže pracovať v tejto aplikácii, mala by byť dokonalá, pretože vozidlo je oveľa bližšie k zemi a bude použitá v ideálnych podmienkach (plochá dlažba s jasným počasím). [TIM] Popraskané otvorené starú HP myš, ktorú ležal. Vnútri našiel snímač Avago ADNS-5020. Po chytení dátového listu zistil, že je to jednoducho zariadenie I2C. Vyššie môžete vidieť Arduino Leonardo, ktorý používal na prvé testy.

[TIM] Kódované funkcie na monitorovanie čipu, vrátane niektorých zaujímavých, ako je napríklad meracie, ako zaostrenie povrchu pod senzorom je. To prináša otázku, je tu obmedzený, ako rýchlo môže vozidlo cestovať skôr, ako sa senzor nezobrazí presne späť?

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko