Stenový lezecký robot používa nadzvukové uchopenia

Vychutnajte si Spidey, je tu nový múrový horolezec v meste!

Výskumní pracovníci [Matthew JourNee, XiaoQi Chen, James Robertson, Mark Jerma a Mathieu Sellier] nedávno predstavili svoje steny lezenie divietu bot na medzinárodnej konferencii IEEE IEEE o robotike a automatizácii. Rovnako ako veľa iných stenových lezeckých robotov, ich pracuje na princípe Bernoulli, aby sa udržal na povrchu, ale to je miesto, kde končia podobnosti.

Na rozdiel od iných lezcov založených na Bernalli sa tento robot chápadlo nikdy nedotýka povrchu, ktorý je lezenie. Výskumníci boli schopní splniť tento výkon vytvorením špecializovaného uchopovača, ktorý núti vzduch cez 25 uM medzery, čím sa vytvorí veľmi silný nízkotlakový vír. Konštrukcia chápadla stláča vzduch sám sám, čo spôsobuje prúdenie vzduchu, aby sa dosiahol rýchlosť MACH 3, bez počítania na výkonných čerpadiel alebo zvýšeného objemu vzduchu.

Výskumní pracovníci uvádzajú, že ich nadzvukový uchopovač môže podporovať asi päťnásobok hmotnosti konvenčného chápača Bernalliho a ako vidíte na videu pod ňou tiež nemá žiadny problém lezenie na veľké množstvo povrchov.

Okno-umývacia izba, tu prichádzame!

[cez výrobu]

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko